Prezident Andrej Kiska verzus referendum Aliancie za rodinu

Autor: Sandra Mihalecová | 6.9.2014 o 23:17 | (upravené 7.9.2014 o 23:46) Karma článku: 4,37 | Prečítané:  830x

V stredu, 27.augusta 2014 odovzdala Aliancia za rodinu (AZR) prezidentovi Andrejovi Kiskovi takmer 408.320 podpisov pod vypísanie referenda o ochrane rodiny. Podpisy zbierali od apríla tohto roku. Ešte pred prezidentskými voľbami sa AZR stretla s Andrejom Kiskom, ktorý im vtedy prisľúb il, že v prípade zozbierania aspoň 35 0.000 podpisov( minimálny počet podpisov občanov na vyhlásenie referenda), že ho vyhlási.

Áno, to boli sľuby  pred voľbami. Len sľuby. Pred voľbami sa vedia všetci kandidáti hrať na "Spasiteľov" národa a sľubujú aj nemožné, len aby vyhrali. Lenže, prídu voľby a po nich je opäť občan na poslednom mieste. Vyhrali. Už majú moc a peniaze, tak načo by ich zaujímal občan? Občan ich zaujíma jedine pred voľbami, ináč nie. To platí o každých voľbách do komunálnej aj do vysokej politiky.

Teraz, keď išli predstavitelia z AZR odovzdať prezidentovi podpisy na vyhlásenie referenda o ochrane rodiny 408.320 podpisov od občanov, ktoré sa podarilo vyzbierať za štyri a pol mesiaca,prezident porušil svoj sľub. Namiesto vyhlásenia referenda, ho dal na preskúmanie Ústavnému súdu, lebo má pochybnosti, či je v súlade s  ústavou.

Pritom Aliancia sa chce spýtať v referende občanov tieto štyri otázky:

1. Či súhlasia s tým, aby sa manželstvom mohol nazývať len zväzok jedného muža a jednej ženy

2. Či súhlasia, aby si homosexuálne alebo iné zväzky nemohli nárokovať práva manželstva

3. Či súhlasia, aby si homosexuálne zväzky nemohli nárokovať adopcie detí

4. Či súhlasia, aby rodičia mohli rozhodovať o spôsobe výchovy a vzdelávania svojich detí v školách pri citlivých kultúrno-etických veciach, ako je sexuálne správanie sa alebo eutanázia

Popravde, priznám sa, že ja osobne v týchto otázkach nevidím nič, čo by malo porušovať základné ľudské práva.

Hovorca AZR Anton Chromík sa vyjadril: 

"Toto referendum nikomu žiadne práva neberie. Ide nám o zachovanie súčasného stavu, ide o to, aby sa otcovia a mamy na Slovensku mohli slobodne vyjadriť k tomu, čo je pre deti najlepšie.Veríme, že ak by toto právo mali aj deti, tak by sa rozhodli pre otca a mamu.Rodina musí zostávať na vrchole našich hodnôt. Jej význam a práva sú čoraz viac spochybňované a to práve autoritami, ktoré by ju mali podporovať. Mnohé nadnárodné inštitúcie, či aktivistické rozhodnutia súdov vnucujú ideologické vnímanie rodiny, ktoré podľa nás nie je prirodzené.Doteraz sa nikto nepýtal v referende, čo si o tom myslia ľudia - my im túto šancu chceme dať."

Ja s týmto vyjadrením AZR súhlasím a som toho istého názoru. Podporujem snahu Aliancie a držím im palce v ďalších snahách. Vyjadrenie Aliancie ku Kiskovmu konaniu si môžete prečítať tu.

Preto sa pýtam, pán prezident Kiska, prečo ste nesplnili svoj sľub, ktorý ste dali AZR? Čie záujmy zastávate? Keby ste zastávali záujmy občanov, tak by ste referendum vyhlásili. Týmto ste sa pekne "vyfarbili", tak "dúhovo". Vy si hovoríte "občiansky" prezident? Môj rozhodne nie ste. Vy ste manipulátor a "Dobrý anjel" s rožkami.

Žiaľ, čo ste ľudia zvolili, to máme...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kto prekonal covid, testovaniu sa vyhne. Nemusí to byť zadarmo

Vzor potvrdenia zverejnil Úrad verejného zdravotníctva.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Ako Sulík s Remišovou zle zapli gombík

Didaktická príručka pre budúcich členov koalícií.


Už ste čítali?