Reakcia na blogy v súvislosti s Petíciou za odvolanie prezidenta SR

Autor: Sandra Mihalecová | 6.1.2013 o 0:25 | (upravené 7.1.2013 o 2:57) Karma článku: 5,23 | Prečítané:  618x

2. januára 2013 vznikla na sociálnej sieti Facebook petícia za odvolanie Ivana Gašparoviča z funkcie prezidenta Slovenskej republiky. Hneď v ten deň vzniklo pár blogov k tejto téme, ktoré ma donútili reagovať a na chybu upozorniť autorov týchto blogov.

Hneď ako vznikla Petícia za odvolanie Ivana Gašparoviča z funkcie prezidenta SR na Facebooku, začalo mnoho ľudí k tomu písať svoje blogy.

Na tom by nebolo nič zlé, keby vo veľa blogoch na túto tému nebola jedna chyba a to tá, že autori písali v článkoch, že prezident môže byť zvolený až trikrát po sebe, čo vôbec nie je pravda. Stačilo si zalistovať v Ústave Slovenskej republiky, kde sa jasne píše v ŠIESTEJ HLAVE, prvý oddiel, čl. 103 ods. 2: "Tá istá osoba, môže byť zvolená za prezidenta najviac v dvoch po sebe nasledujúcich obdobiach." , čo znamená, že Ivan Gašparovič nemôže už ani len kandidovať a nie že ešte byť zvolený za prezidenta v najbližších prezidentských voľbách, nakoľko je vo funkcií už dve volebné obdobia.

V tejto chvíli ako píšem tieto riadky, má petícia už 25.569 podporovateľov.

Takže milí blogeri a milé blogerky, ak práve čítate tento môj blog, neurazte sa prosím, ale nabudúce si najskôr ako niečo napíšete na blog čo má súvis s Ústavou SR, zákomni, atď, to najskôr naštudujte, aby sa nevyskytovali takéto nepravdivé veci vo Vašich článkoch. Ďakujem! :)

 

 

 

 


 


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?